Jubileuszowe Targi TSW za nami!

Jubileuszowe Targi TSW za nami!

W dniach 15 i 16 stycznia 2020 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się X  jubileuszowa edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2020. 

Cieszymy się z kolejnego sukcesu !

TSW jest jedną z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Miejscem spotkań producentów owoców i warzyw z producentami i dystrybutorami maszyn ogrodniczych, środków produkcji, chemii, nawozów oraz dostawcami usług dla branży ogrodniczej.

Podczas minionej edycji TSW swoją ofertę zaprezentowało 391 wystawców z kraju i z zagranicy na ponad 27 500 m² powierzchni wystawienniczej. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyły kolejne nowe firmy.

TSW z roku na rok się rozrasta !  Poszerza się grono wystawców i ilość odwiedzających.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło ponad 16 000 osób (wejście na targi było rejestrowane). Wielu gości przyjechało z zagranicy: Austrii, Niemiec, Belgii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugali, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Egiptu oraz Indii.

Uroczystego otwarcia TSW 2020 dokonał Pan Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski. Podczas ceremonii po raz siódmy przyznane zostały Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka oraz uhonorowanie wystawców, którzy są z nami od 10 lat.

Jak co roku bardzo ważną i integralną częścią TSW były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili blisko 60 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Pierwszego dnia miały miejsce: VI Sadownicze Forum Ekonomiczne, VII Konferencja Truskawkowa oraz konferencja o ekologii w ogrodnictwie. W czwartek odbyły się konferencje: sadownicza, o warzywach polowych, na temat uprawy pod osłonami i konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Łącznie na targach wykładów wysłuchało blisko 3000 osób. Ponad 2000 osób oglądało bezpośrednie transmisje wybranych wykładów przez Internet. 

Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – serdecznie dziękuję wszystkim wystawcom i gościom za udział w wydarzeniu. Zapraszamy do udziału i obecności w następnej edycji.

 

Historia TSW na przestrzeni lat

 


 

2011

Organizatorem targów była firma Agrosimex. To polskie rodzinne przedsiębiorstwo, które od przeszło 20 lat zajmuje się dystrybucją środków ochrony roślin, nawozów, akcesoriów ogrodniczych. Dzisiaj firma ta jest jednym z największych w kraju dystrybutorów środków ochrony roślin i z sukcesami pracuje na pozycję lidera również w segmencie nawozowym. Firma Agrosimex zlokalizowana jest w rejonie grójecko-wareckim – największym zagłębiu sadowniczym w Polsce, nazywanym „sadem Europy”.
100 wystawców - ponad 5 tysięcy odwiedzających - około 3000 m² powierzchni wystawienniczej    


 

2012

Kolejny rok targów pod szyldem przedsiębiorstwa Agrosimex.
125 wystawców - 5,5-6 tysięcy odwiedzających - około 3000 m² powierzchni wystawienniczej 


 

2013

Targi po raz pierwszy organizuje Oficyna Wydawnicza OIKOS, która działa na rynku polskim już od 1993 roku. Jest wydawcą czasopisma z branży rolnictwa, leśnictwa i łowiectwa. Targi odbyły się na terenie warszawskiego centrum targowego Expo XXI w Warszawie.
107 wystawców - 4200 odwiedzjacych - 3000 m² powierzchni wystawienniczej 


 

2014

Podczas targów po raz pierwszy przyznane zostały nagrody im. prof. Stefana Pieniążka dla innowacyjnych produktów dla ogrodnictwa.
140 wystawców - ponad 4 tysiące odwiedzających - 3000 m² powierzchni wystawienniczej


 

2015

Podczas Targów miała miejsce 58 Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych, zorganizowana przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, firmę Bayer CropScience oraz Komitet Ochrony Roślin PAN.
180 wystawców - około 9200 odwiedzjących - 11 300 m² powierzchni wystawienniczej


2016

 

VI edycja TSW  odbyła się w Warsaw Expo w Nadarzynie, nieopodal Warszawy. Zmiana lokalizacji była wynikiem wyjątkowo udanego spotkania z roku poprzedniego i odpowiedzią na oczekiwania odwiedzających i wystawców. Obiekt Warsaw Expo to obecnie największe i najnowocześniejsze centrum wystawienniczo-konferencyjne. 
205 wystawców - 11 863 odwiedzjących - 16 000 m² powierzchni wystawienniczej


 

2017

Podczas Targów wygłoszono 50 wykładów oraz odbyły się ważne imprezy branżowe: Sadownicze Forum Ekonomiczne, IV Konferencja Truskawkowa czy też VIII Krajowe Forum Grup Producentów Owoców i Warzyw. Wykładom na miejscu przysłuchiwało się 2500 osób; dwa razy więcej oglądało bezpośrednie transmisje w internecie.
266 wystawców - 14 230 odwiedzjących - 16 000 m² powierzchni wystawienniczej


 

2018

Targi były rekordowe pod każdym względem, co po raz kolejny umocniło odwiedzających i wystawców w przekonaniu, że TSW to największa w Polsce impreza branżowa dla producentów owoców i warzyw. Warto nadmienić, ze w tym roku obecne były firmy z takich egzotycznych krajów, jak: USA, Kamerun, Włochy, Uzbekistan, Holandia, Austria, Niemcy i Francja.
328 wystawców - 15 503 odwiedzjących- 18 000 m² powierzchni wystawienniczej


 

2019

Kolejny rekordowy rok dla TSW. Warto nadmienić, że w podczas tej edycji pojawili się wystawcy z: Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Słowenii, Belgii, Luksemburga, Danii, Francji, Austrii, Niemiec, Portugalii, Turcji, USA czy Korei Południowej.
386 wystawców - około 14 735 odwiedzjących - 23 000 m² powierzchni wystawienniczej


 

2020

X edycja  TSW - 391 wystawców z kraju i z zagranicy na ponad 27 500 m² powierzchni wystawienniczej. Poszerza się grono wystawców i ilość odwiedzających. W ciągu dwóch dni targi odwiedziło ponad 16 000 osób (wejście na targi było rejestrowane). Wielu gości przyjechało z zagranicy: Austrii, Niemiec, Belgii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugali, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Egiptu oraz Indii.

 

Tak było - TSW 2020