Zapraszamy na konferencje podczas IX rekordowej edycji TSW 2019!

Zapraszamy na konferencje podczas IX rekordowej edycji TSW 2019!

Podczas najbliższej edycji targów TSW swoją obecność potwierdziła rekordowa liczba wystawców, ponad 380 firm z kraju i zagranicy między innymi z Luksemburga, Korei Południowej, Kamerunu, Holandii, Włoch, Belgi, Danii, Francji, Austrii, Niemiec, USA, Turcji czy Wielkiej Brytanii.

TSW to największe targi dla branży ogrodniczej w Polsce. Tegoroczna edycja potwierdziła wysoką frekwencję odwiedzających – ponad 15 500 gości oraz ogólnopolski charakter wydarzenia.

TSW znane są nie tylko z wystawy, na której swoją ofertę prezentują najważniejsze polskie i zagraniczne firmy z branży, ale przede wszystkim z konferencji na wysokim poziomie merytorycznym, na których poruszane są najistotniejsze dla producentów owoców i warzyw tematy. Podczas TSW 2019 odbędzie się blisko 60 wykładów prowadzonych przez polskich i zagranicznych specjalistów i naukowców.

W środę, 9 stycznia, zapraszamy Państwa na uroczyste otwarcie targów o godzinie 10:00 na scenie głównej, podczas którego po raz szósty wręczymy prestiżowe nagrody im. prof. Szczepana Pieniążka, przyznawane innowacyjnym produktom przeznaczonym do produkcji ogrodniczej. Następnie rozpoczną się konferencje: VI Konferencja Truskawkowa, V Sadownicze Forum Ekonomiczne oraz nowość pt. „Ekologia w ogrodnictwie – czy to się opłaca?”.

W czwartek, 10 stycznia, zapraszamy na konferencję sadowniczą, konferencję o warzywach polowych, konferencję na temat upraw pod osłonami oraz konferencję pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. 

9 stycznia, środa

  • Sadownicze Forum Ekonomiczne

Tematami przewodnimi piątej edycji SFE będą: nadprodukcja jabłek w Polsce, bieżąca sytuacja na światowym rynku warzyw i owoców, nowoczesna produkcja sadownicza. Zapraszamy do wysłuchania wystąpień ekspertów i wzięcia udziału w debacie. Podczas Sadowniczego Forum Ekonomicznego wystąpią m.in. Philipp Binard – sekretarz generalny WAPA i główny przedstawiciel Freshfel Europe, dr hab. Bożena Nosecka, dr Grzegorz Klimek oraz prof. Małgorzata Korbin – dyrektor Instytutu Ogrodnictwa.

  • VI Konferencja Truskawkowa

Wśród poruszanych tematów wysłuchamy wykładu m.in. o narzędziach do trwałej poprawy właściwości gleby, ochronie truskawek, zaleceniach dla truskawek powtarzających owocowanie oraz o wymaganiach w stosunku do holenderskich odmian. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchać wykładu na temat tzw. dobrego startu w uprawie truskawek pod osłonami. Wykłady poprowadzą m.in. prof. Grzegorz Józefaciuk z Instytutu Agrofizyki PAN, Jan Woiter van Eck z Fresh Forword (Holandia), Krzysztof Żabówka z Delphy, dr Zbigniew Jarosz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, dr hab. Jan Błaszczyk z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

  • Ekologia w ogrodnictwie – czy to się opłaca?

Konferencja składa się z trzech części: rynek i ekonomia, agrotechnika, sprzedaż i marketing. Wykłady obejmą m.in. rozwój gospodarstw ekologicznych w Europie, rozpoczęcie produkcji ekologicznej, ochronę upraw sadowniczo-warzywniczych, a także sprzedaż i marketing warzyw oraz owoców bio. Na zakończenie każdej części konferencji zachęcamy do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym. Wykłady poprowadzi m.in. Jan Groen z Greenorganics (Holandia), dr Artur Miszczak z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, Monika Mrowińska z Gospodarstwa Ekologicznego Mrowisko oraz Urszula Sołtysiak z Polskiej Izby Żywności Ekologicznej.
 
10 stycznia, czwartek

  • Konferencja sadownicza

Tematami przewodnimi będą: program ochrony jabłoni, zwalczanie szkodników, problemy związane z plamistością liści, architektura drzew, serwis gospodarstw sadowniczych oraz robot do zbioru jabłek i innych owoców. Jose de Wit z Fruitconsult (Holandia) poruszy temat cięcia jabłoni i gruszy, Rene Albers opowie o najnowszych rozwiązaniach w uprawie czereśni (Holandia), z kolei dr Artur Miszczak z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach omówi wyniki ostatnich kontroli dotyczących pozostałości ś.o.r. w jabłoniach oraz innych owocach. Gad Kober z Izraela podczas telekonferencji zaprezentuje innowacyjny robot do zbioru jabłek i nie tylko.

  • Konferencja o uprawie pod osłonami

Podczas konferencji zaproszeni eksperci przedstawią zagadnienia związane z uprawą papryki, aktualne zagrożenia ze strony szkodników w uprawach tunelowych, rolę tlenu w uprawie roślin oraz jego niedobór w strefie korzennej. Wykład na temat wirusowych chorób podstawowych gatunków warzyw w uprawach tunelowych wygłosi dr hab. Natasza Borodynko-Filas, prof. IO z Kliniki Chorób Roślin w Poznaniu, a wybrane elementy uprawy bezglebowej w uprawie papryki zaprezentuje dr hab. Czesław Ślusarski, prof. IO w Skierniewicach.

  • Konferencja warzywa polowe

Ta konferencja będzie miała wyjątkowo przekrojowy charakter. Zajmiemy się chorobami na plantacjach, o których opowie Piotr Borczyński z Kujawsko-Pomorskiego ODR w Minikowie. Spróbujemy opanować chwasty nowym środkiem, którego działanie przybliży Radosław Suchorzewski z firmy Bayer. Z kolei Krzysztof Zachaj z firmy Agrosimex podejmie temat użyźnienia gleby, zaś Stanisław Jamrozik z firmy Bioconect Gardenia zaprezentuje niekonwencjonalne sposoby podwyższenia zdrowotności roślin na podstawie doświadczeń ekologów. Poświęcimy sporo uwagi kwestiom właściwego nawożenia oraz poszukiwaniu odpowiednich odmian dostosowanych do zmieniających się warunków klimatycznych, o których opowie Władysław Tokarczyk z firmy Syngenta Polska.

  • Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie

Tematami przewodnimi konferencji będą: owoce mniej znane w żywieniu człowieka, pigwowiec jako nowy gatunek uprawy, optymalizacja uprawy derenia jadanego oraz co warto wiedzieć o jagodzie kamczackiej. Będą też tematy o wyzwaniach związanych z uprawą i wprowadzeniem na rynek owoców MiniKiwi prezentowane przez dr hab. Piotra Latocha, prof. SGGW. Z kolei dr hab. Anna Bieniek z UWM w Olsztynie poprowadzi wykład dotyczący perspektyw dla świdośliwy, a dr. hab. Stanisław Pluta opowie o pigwowcu.

Szczegółowy plan ze wszystkimi tematami, godzinami prelekcji i ich lokalizacją znajdziesz na naszej stronie pod linkiem: https://tsw.com.pl/konferencje

Wejście na targi i konferencje jest bezpłatne! Konieczna jest rejestracja, której już dziś można dokonać na stronie www.tsw.com.pl

Do zobaczenia w styczniu w Nadarzynie! Przyjedź, zobacz, dowiedz się – warto!