DO TARGÓW POZOSTAŁO:
#d /#h /#min /#sec
Targi expoSE

Targi expoSE

 

Wspólne targi expoSE & expoDirekt 17–18 listopada 2021 r. w Karlsruhe 

Jubileuszowe wspólne targi już z ponad 290 wystawcami z dziesięciu krajów

 

Ponad 290 wystawców z dziesięciu krajów (stan na 1.09.2021 r.) zgłosiło swoje uczestnictwo we wspólnych targach expoSE i ExpoDirekt 2021. W dniach od 17 do 18 listopada 2021 r. branża spotka się w Karlsruhe na 25. targach expoSE, największym w Europie miejscu spotkań sektora upraw szparagów i owoców jagodowych, oraz na 10. targach expoDirekt – największych w Niemczech targach bezpośredniej sprzedaży żywności przez rolników. W sumie organizatorzy spodziewają się ponad 400 wystawców z dziesięciu krajów.

„Oczywiście liczba zgłoszeń jest nieco mniejsza niż w ostatnich latach, ale zakładamy, że wiele firm zarejestruje się szybko po przerwie letniej" – twierdzi optymistycznie Simon Schumacher, rzecznik zarządu Verband Süddeutscher Spargel-und Erdbeeranbauer e.V. (Związek Południowoniemieckich Hodowców Szparagów i Truskawek) – VSSE) i organizator tych wspólnych targów. „Większość hodowców została już zaszczepiona, zasady higieny i ochrona przed infekcjami stały się elementem codzienności. Koncepcja ochrony przed infekcjami na terenie targów w Karlsruhe jest kompleksowa i sprawdziła się. Cała branża już teraz czeka z niecierpliwością, aby znów poznać innowacje, zainwestować w przyszłościowe maszyny i rozwiązania oraz wymienić się doświadczeniami”.

Program ramowy: Dzień Szparagów, sympozjum dla hodowców owoców jagodowych i forum bezpośredniej sprzedaży żywności przez rolników

Organizatorzy 32. Dnia Szparagów zapraszają hodowców do udziału w wykładach ekspertów w środę, 17 listopada 2021 r., o godz. 13.00 w dużej sali konferencyjnej centrum konferencyjnego targów. W czwartek, 18 listopada 2021 r., odbędzie się sympozjum dla hodowców owoców jagodowych i forum bezpośredniej sprzedaży żywności przez rolników, które oprócz targów pozwolą na fachową wymianę. Program ramowy jest wliczony w cenę biletu wstępu na targi.

 

Nagrody za innowacyjność expoSE i expoDirekt oraz ceremonia wręczenia nagrody dla sklepu roku przy gospodarstwie rolnym

Wystawcy targów expoSE i expoDirekt mogą zgłaszać do 17 września 2021 r. swoje nowości do konkursu na innowacyjność. Niezależne jury złożone z ekspertów dokona przeglądu zgłoszeń i przyzna nagrody. Ich wręczenie odbędzie się pierwszego dnia targów bezpośrednio na stoiskach poszczególnych laureatów. Więcej informacji na temat zgłoszeń do konkursu na innowacyjność można znaleźć tutaj: https://www.expo-se.de/fuer-aussteller/innovationspreis-gewinnen/

W ramach targów expoDirekt w dniu 17 listopada 2021 r. odbędzie się prezentacja najlepszych sklepów przy gospodarstwach rolnych oraz wręczenie nagrody dla sklepu roku przez media branżowe HOFdirekt i Top Agrar. 

 

Bezpieczne uczestnictwo w targach dzięki koncepcji kontroli zakażeń i identyfikalności

Związek Południowoniemieckich Hodowców Szparagów i Truskawek (VSSE) łączy organizację targów w warunkach ochrony przed infekcjami koronawirusem z koncepcją ochrony opracowaną przez targi w Karlsruhe. Przejścia między stanowiskami będą miały szerokość 3–5 m, zapewniona będzie optymalna wymiana powietrza i wystarczająca liczba dozowników ze środkami dezynfekcyjnymi. Obecnie wstęp na targi mają tylko osoby z grupy 3G (zaszczepione, przebadane lub wyleczone). Ponadto na całym terenie targów obowiązuje odległość 1,50 m, zakrywanie ust i nosa oraz ogólne zasady higieny. Ze względu na identyfikowalność związaną z koronawirusem konieczna jest wstępna rejestracja uczestnictwa we wspólnych targach pod adresem www.expo-se.de. To oznacza, że bilety na targi i parkingi są dostępne tylko przez Internet przed rozpoczęciem targów.

 

Oferta jubileuszowa: wystawcy otrzymują rabaty powierzchniowe – zwiedzający targi do 25. roku życia mają wstęp wolny

Pomimo odwołania targów w ubiegłym roku VSSE nie podniosła cen za uczestnictwo w targach. Z okazji podwójnego jubileuszu wystawcy mogą otrzymać zniżki na cenę powierzchni stoiska, a wszyscy goście związani z branżą, którzy nie ukończyli 25. roku życia, mają bezpłatny wstęp na targi.

 

Więcej informacji na www.expo-se.de

 

Związek Południowoniemieckich Hodowców Szparagów i Truskawek (VSSE)

Związek Południowoniemieckich Hodowców Szparagów i Truskawek (VSSE) jest największym w Niemczech, zarejestrowanym stowarzyszeniem producentów szparagów i truskawek, liczącym ponad 650 członków. Od 1996 roku VSSE jest organizatorem expoSE – wiodących europejskich targów przeznaczonych dla producentów szparagów i owoców jagodowych, a od 2011 roku także największych w Niemczech targów bezpośredniej sprzedaży żywności expoDirekt. 
Więcej informacji na stronie www.vsse.de

 

Kontakt:
Verband Süddeutscher Spargel - und Erdbeeranbauer e.V. 
Werner-von-Siemens-Str. 2-6 / Gebäude 5161 | 76646 Bruchsal
Simon Schumacher, Prezes / przewodniczący zarządu 
Tel.: +49 (0)7251 3032080 | schumacher@vsse.de
Isabelle Bohnert, Specjalistka ds. prasy i public relations
Tel.: +49 (0)7251 3032184 | bohnert@vsse.de

 

DO TARGÓW POZOSTAŁO:
#d /#h /#min /#sec